CZY WIESZ, ŻE ... ?

CZYM JEST ALKOHOL?

Zdecydowana większość z nas spożywa alkohol. Kojarzy się zazwyczaj z dobrą zabawą, towarzystwem, imprezą. Pijemy, bo inni piją. Pijemy, bo robi się „fajnie”. Okazji zwykle nie brakuje. Rzadko kiedy zastanawiamy się co tak naprawdę spożywamy. Kiedy już weźmie się pod uwagę właściwości alkoholu, warto zdać sobie sprawę z tego, czym naprawdę jest.

 

 

Alkohol jest psychoaktywną substancją, oddziałującą na funkcjonowanie naszego mózgu, a to oznacza, że jego konsumpcja ma wpływ na nasze zachowanie. Im więcej alkoholu w naszym organizmie, tym bardziej wpływa na to co mówimy, jak myślimy i co widzimy. Duża ilość alkoholu osłabia naszą zdolność do podejmowania rozsądnych decyzji, czasami wręcz pobudza do zachowań, których na co dzień byśmy się krępowali.

 

Co to oznacza dla nas,  konsumentów?

Na pewno nie to, że mamy nie pić alkoholu w ogóle. Alkohol pity z umiarem, w odpowiednim czasie i miejscu, może być częścią zdrowego trybu życia. Warto więc może „poznać” go bliżej, posiąść odpowiednią wiedzę, aby spożywać w sposób racjonalny i odpowiedzialny.

 

Czy można prowadzić samochód po alkoholu?

Mapa odpowiedzialnej konsumpcji

Czy nie pijesz ryzykownie?

Podstawowe zasady odpowiedzialnego picia alkoholu

AKTUALNOŚCI

Pijanie kierowcy. Propozycja zmian w prawie. 

Jak piją Polacy?

Jaki wpływ miała alkohol na polską kulturę?

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed nielegalnym alkoholem

NASZE KAMPANIE

© Copyright Polski Przemysł Spirytusowy.Projekt i wykonanie OJCIEC.NET
Grafika by Fabryka Komunikkacji Społecznej