ALKOHOL A ZDROWIE

Alkohol towarzyszy nam zarówno podczas spotkań towarzyskich, jak i większych imprez. Spożywany w sposób odpowiedzialny pozwala świetnie się bawić, dlatego picie alkoholu w umiarkowanych ilościach jest częścią zrównoważonego trybu życia. Rozsądne picie ma pozytywny wpływ na nasze życie towarzyskie, a także zdrowie fizyczne i psychiczne.

Badania dowodzą, że spożywanie alkoholu w umiarkowanych ilościach może prowadzić do pewnych psychologicznych korzyści. Efektem takiego picia jest uczucie zmniejszenia stresu i pozbycia się napięcia. Przy niewielkiej ilości alkoholu można się po prostu zrelaksować.

Umiarkowane spożywanie alkoholu wpływa także na zdrowie fizyczne. W dłuższej perspektywie takie picie obniża ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej oraz chorób układu krążenia.
Oprócz tego zwiększa się poziom dobrego, a obniża poziom złego cholesterolu. Alkohol po wejściu do organizmu działa bowiem jak rozcieńczalnik krwi. Może więc zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów w tętnicach. Oczywiście alkohol nie jest lekarstwem na wszystkie choroby. Spożywany w rozsądnych ilościach ma pozytywny wpływ na człowieka, ale w zbyt dużych ilościach może poważnie zaszkodzić.